OSRODEK.pl

ośrodki wypoczynkowe | szkoleniowo---wypoczynkowy--karolinka-

szkoleniowo---wypoczynkowy--karolinka-

 

Opis Dojazd Zdjęcia Udogodnienia Kontakt
szkolenia rezerwat plaża konferencje jezioro

Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy " Karolinka "

woj.: Lubelskie

kraina.: Wyżyna Lubelsko-Lwowska

powiat: parczewski

gmina: Dębowa Kłoda

miejscowość: Białka

link do strony: Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy " Karolinka "

Twój notes:


Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego "Karolinka" w Białce k/Parczewa.

Jest to ośrodek o wysokim standardzie, położony tuż przy jeziorze i plaży. Ośrodek prowadzi działalność wczasową, szkoleniową, konferencyjną, organizacją przyjęć weselnych, bali sylwestrowych, uroczystości imieninowych i innych imprez okolicznościowych.

Czysta, dobrze natleniona woda z kąpieliskami strzeżonymi, przyjemnie usytuowane pola namiotowe i ośrodki wypoczynkowe sprawiają, że popularność Jeziora Bialskiego stale rośnie.W Lasach Parczewskich licznie występują bagna i torfowiska o pięknych, starych nazwach: Rude Bagno, Uroczysko Hryc, Cyga Kąt, Ochorza. Niepowtarzalny krajobraz tego kompleksu leśnego wzmacniają także śródleśnie jeziora: Gościnnieckie, Czarne czy Obradowskie - będące rezerwatem wodnym (pow. 82 ha) z przyległymi torfowiskami, porośniętymi unikalnymi gatunkami flory borealnej i atlantyckiej: widłak torfowy, turzyca strunowa i borówkolistna, brzoza niska, wierzba lapońska. Swój urok mają także stawy śródleśne: Wiklik, Rumieniec, Płonne, Prokop, nad którymi żyją bardzo ciekawe gatunki ptaków. Rezerwat Lasy Parczewskie

Rezerwat leśno - historyczny (położonyna obszarze 157 ha o ochronie częściowej) obejmuje ochrona dorodnystupięćdziesięcioletni bór mieszanyze znacznym udziałem dębu szypułkowegoi domieszka brzozy brodawkowatej.Możemy napotkać tu:widłaka gozdzistego i jalowcowatego,lilie złotogłów, wawrzynka wilczelyko,konwalie majowa, kruszynę pospolitai turówkę leśną.

Najliczniejsza grupęzwierząt chronionych stanowią ptaki. W rezerwacie można obserwować:dzięcioła czarnego i średniego,gołębia siniaka oraz jarząbka.Stare gniazda kruka do łęgów wyko-rzystuje sokół kobuz.Niegdyś na terenie rezerwatu gnieździłsię orzeł bielik. Nazwa rezerwatu pochodzi od znajduja-cego się w pobliżu Parczewa zwartegokompleksu leśnego Lasy Parczewskie. Teren ten już od XVIII wieku był miej-scem walk narodowo-wyzwolenczych,zarówno w czasie insurekcji (1794r.), powstania styczniowego (1863r.),w okresie 1916-1918r. oraz w czasie II wojny swiatowej.Ochrona objete sa równieżmiejsca działalności partyzantów z okresuII wojny światowej. Na terenie rezerwatu znajdują się zrekon-struowane fragmenty ziemianek partyzanckich i okopów z tych czasów.

Najcenniejszy przyrodniczo teren stanowi torfowisko nad Jez. Czarnym, które jest ścisłym rezerwatem florystycznym (pow. 46 ha). Jest to przykład rzadkiego w Polsce torfowiska typu kontynentalnego, porośniętego sosną karłowatą i brzozą karłowatą. Całkowitą ochroną objęte są występujące w rezerwacie: rosiczka okrągłolistna, bagno zwyczajne, zimoziół północny, widłak goździsty i jałowcowy oraz grążel żółty. Bogata jest także fauna rezerwatu. Spotyka się tu żurawia, bociana czarnego i trzmielojada. Na obszarze gminy znajdują się drzewa będące pomnikami przyrody, są to m. in.:- 3 dęby szypułkowe rosnące w parku podworskim w Pieszowoli - dąb szypułkowy o obw. pnia 505 cm rosnący w parku podworskim w Sosnowicy- jawor i klon zwyczajny rosnące w pobliżu siedziby Nadleśnictwa Sosnowica.



  Oferty specjalne  
zielone szkoły

  Usługi gastronomiczne  
Całodzienne wyżywienie ( 3 posiłki) koszt 49zł.

  Dostępność  
Sezonowy

  Ceny  
Cena od zł: 50

   powrót do listy